Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Srpen 2012

Dál, dál... Kam? Hlavně pryč!!!

31. srpna 2012 v 17:30 | Miriam M. |  Confieor - deník, který možná měl být cenzurován
Ta šílená chuť jít. Dál, ještě dál! Utéct. Zmizet! Kam? Kamkoli. Nemůžu si pomoct. Vlastně mě podobné myšlenky napadají odjakživa. Odjakživa fascinovaně zírám na dopravní prostředky všeho druhu, v noci sním o létání a cosi se ve mně svírá při pohledu na jedoucí vlak.


Nemysli na něj a jdi dál – otřepané i neotřepané rady nešťastně zamilovaným

29. srpna 2012 v 19:36 | Miriam M. |  Cogitare humanum est - myšlenky, úvahy a nesmrtelná chroustí duše

Sedíte zhroucení na jejich pohovce, slzy vám kapou do jejich kávy, nicméně plácáte se na svém dně a nevíte, jak se od něj odrazit. A oni říkají: "Nemysli na něj/na ni. Zapomeň na něj/na ni. Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Najdi si někoho jiného. Prostě jdi dál." A vy máte pocit, že jsou to jen fráze, jen pitomé fráze, které se v podobných situacích opakují vždycky a každému, opakují vám je, aby se vás zbavili - protože koho baví cizí pláč?


Nemám v úmyslu přidávat sem další stokrát přehranné melodie starých poškrábaných gramofonových desek. Chci se s vámi podělit o svou osobní zkušenost. Pokud tím alespoň jednoho z vás trochu potěším na duši, samozřejmě budu moc ráda. Tenhle článek nicméně věnuji všem, kdo mě neopustili, když mi bylo opravdu zle. Nikdo z nich sice o tomto blogu neví - vědí však o mé vděčnosti. Řekla jsem jim "děkuji" - a nyní jim to v duchu říkám znovu. Díků není nikdy dost.


A teď se obracím k vám, kdo možná právě teď máte pocit, že se vám rozpadl svět na kousky, protože on/ona vás nechal(a), on/ona vás nechtěl(a) - zkrátka, někdo, na kom vám moc záleží, teď není s vámi - a nebude.

Ergo sum… Ale kdo??

24. srpna 2012 v 20:57 | Miriam M. |  Ecce Miriam - Miriam se představuje

Pár slov ke zvědavému čtenáři.

Jsem Miriam. Pokud mám toto jméno skutečně vepsané v rodném listě, může vám prozradit něco o těch, kdo mě přivedli na svět. Pokud se jedná o přezdívku, o výsledem mého svobodného rozhodnutí, poví vám něco o mně samotné. Jméno promlouvá o tom, kdo je vybral.

Která možnost je správná? Hm… Nezbude vám, než si zvolit tu, která se vám více zamlouvá.