Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Leden 2014

Nač myslíš, miláčku?

26. ledna 2014 v 19:35 | Miriam M. |  Scribo ergo sum - výtvory mého pera bez jasného žánru
Možná se vám to stalo taky. Možná se vám to stane. Kdesi se tulíte v náručí muže a on se vás mezi polibky zeptá: "Nač myslíš?"

A jste v pasti. Tedy já alespoň pokaždé ano. Na tuto otázku znám jen dvě pravdivé odpovědi. Obě jsou naprosto nepoužitelné. Jedna zní zoufale stupidně, druhá neúnosně drze.

Proto si raději vymýšlím.

Ale mám-li být upřímná…

Láska – to ohrané slovo

25. ledna 2014 v 20:14 | Miriam M. |  Cogitare humanum est - myšlenky, úvahy a nesmrtelná chroustí duše
Mluví o ní jak o chlebě. Snaží se vám vysvětlit, že láska znamená pověsit se někomu na krk, stát se přespříliš utaženou šálou - a za její konce ho dovléci až k vytoužené metě jménem "rodina - dům - dětičky - dovolená" plus cokoli, co si dosadíte. Nebo naopak hlásají že "sex je láska a láska je sex". Případně že láska je k ničemu a jen sex má smysl, jak mi před několika měsíci pravil jeden mladík dychtící dostat se mi pod sukni. O lásce dnes píše skoro každý, skoro každý se ohání tím banálním slovem na pět písmen. Jenže - "Co je láska? Tomu, kdo to zažil, to vysvětlovat nemusíte. Tomu, kdo ne, to nevysvětlíte." Nabízí se tedy otázka - proč píšu tenhle článek? Jak by odpověděl Waltariho Egypťan Sinuhet - pro sebe. Já dodávám - jako jistou formu psychoterapie. Pokud chcete, můžete ji podstoupit se mnou. Pokud ne, nashledanou - a hodně lásky!

Rendez-vous s láskou

25. ledna 2014 v 19:07 | Miriam M. |  Scribo ergo sum - výtvory mého pera bez jasného žánru
Říkají, že se koná jen jednou za život. Rendez-vous s láskou. Nu, však víte, s tou velkou, s tou, která neumítá.

Přišla jsem na něj. Nedočkavě přešlapovala a čekala. Sama. A sama jsem i zůstala. Pravda, láska dorazila. Ale on ne. Řekl: "Snad v příštím životě." Věřila jsem na ně tehdy?

Jiné pozvala láska na rendez-vous se mnou. Přišli. Nechala jsem je čekat. A pak jsem řekla: "Snad v příštím životě." A ani jsem se nestyděla.

Noc s Nezvalem aneb Překrásná je nepotřeba spánku…

18. ledna 2014 v 20:17 | Miriam M. |  Confieor - deník, který možná měl být cenzurován
…parafrázuji pro změnu Jana Skácela. A chovám se nemístně. (Neparafrázuji náhodou básníky i tím…?) Protože v noci by se mělo spát. Ne si povídat hodiny a hodiny s někým, koho jste předtím prakticky neznali. Ne se pak společně ztratit na místě, kde to oba znáte pro změnu perfektně. Ne se po návratu domů místo okamžitého zalehnutí a upadnutí do předepsaného spánku pustit do četby Nezvala.

Letní noc

13. ledna 2014 v 20:45 | Miriam M. |  Scribo ergo sum - výtvory mého pera bez jasného žánru
Noční... báseň? V noci, s nocí, o noci. Psáno v důsledku nespavosti 11. června 2013. Nebo už 12.? Netuším. Tentokrát jen stručný, nerýmovaný, lyrický útržek. Náčrt pocitů, které mě svou intenzitou téměř trhaly na kusy - a které bylo přesto velmi obtížné pojmenovat. Nebo právě proto? Spát v létě s okny dokořán mi na klidu nepřidá. Nicméně zavřít je by bylo přímo trestuhodné. Pokud zůstanou otevřená a ke mně se dostávají veškeré zvuky a vůně zvenčí, může to dopadnout zhruba takto:

Když se k vám slečna Inspirace točí zády…

5. ledna 2014 v 18:41 | Miriam M. |  Cogitare humanum est - myšlenky, úvahy a nesmrtelná chroustí duše
…aneb co dělat, abyste tuhle poněkud tajemnou dámu získali na svou stranu, ideálně s ní navázali pevný a trvalý vztah. Několik nápadů a postřehů, často poněkud ze staré školy, někdy zatraceně neoriginálních - ale zato zatraceně účinných. Ovšem jakkoli jsem se rozhodla v tomto článku inspiraci pojmout jako osobu ženského pohlaví, následující rady se hodí stejně dobře pro muže i pro ženy.