Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Miriam hovoří s Miriam - co, proč, nač a jak

6. dubna 2014 v 16:34 | Miriam M. |  Magistra vitae - Miriam hovoří s Miriam
Oč zde půjde? O bláznivou samomluvu jedné praštěné ženské? O stylistické cvičení? O pokus napodobit Platóna a jeho filosofické dialogy?

Na prvním místě o něco docela jiného. O výsledek jednoho psychologického cvičení.

Zkrátka, tento pátek mě smutky všeho druhu přimáčkly ke zdi. Nevěděla jsem, kudy kam. Než jsem si vzpomněla na jednu zvláštní metodu práce s problémy. Jde o to, jak se na naše starosti podívat z jiného úhly, jinými očima - a tak snáze objevit řešení. Vzhledem k tomu, že toto cvičení mi přineslo nepopsatelnou úlevu - a získala jsem díky němu mnoho důležitých odpovědí - rozhodla jsem se o něj podělit s vámi. Tady je návod. Jen poznámka - samozřejmě nejde o metodu, kterou bych vymyslela já. Jejího autora však bohužel neznám - a ani si nepamatuju, kde jsem na ni narazila. Dávám ji sem i přesto - protože mi pomohla - a věřím, že pomůže i vám.


Nejprve zkuste pojmenovat, co vás trápí. Máte to? Dokázali jste vyjádřit své problémy?

Výborně.

Teď si představte sebe sama v budoucnosti, kdy bude vše vyřešeno. Starosti jsou pryč, zmizely - a vy jste dokonale šťastní. Vaše sny se splnily. Ať už jsou jakékoli. Představte si sebe v této situaci. Jak vypadáte? Kolik vám je? Jaký máte život? Vidíte své budoucí já, jak sedí před vámi? Za mnou přišla žena stará něco přes třicet let, věděla jsem, že je šťastně vdaná, má dvě děti - a vydala knihu. Byla oblečená v oranžové a bílé - a vyrovnaně se usmívala.

Fajn. Teď se můžete ptát. Na cokoli. Vaše budoucí já ví, jak se vyhrabat z bryndy, v níž nyní vězíte. Pokládejte mu otázky - a pečlivě poslouchejte odpovědi. Zapište si, co vám říká.

Je jedno, jestli si představujete, že opravdu mluvíte se svou budoucností - nebo se jen učíte podívat se na své problémy z nového úhlu. V obou případech vám brzy začnou naskakovat odpovědi, které by vás pravděpodobně jinak nenapadly. Náhle se máte kam obrátit - vše soukromá poradna je vždy při ruce.

Vím, že to musí znít bláznivě, ale mě toto cvičení přímo nadchlo. A protože jsem díky němu objevila spoustu zajímavých věcí, rozhodla jsem se záznamy svých rozhovorů s Miriam z budoucnosti zveřejňovat zde na blogu. Budu je nicméně mírně cenzurovat, protože se často jedná o velmi soukromé záležitosti - hlavní myšlenky však zůstanou.

Příjemnou četbu! Jakkoli tuto rubriku, jak by řekl Egypťan Sinuhet, vytvářím hlavně pro sebe, věřím, že osloví i někoho z vás.

Příjemnou četbu a příjemný den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AURIL AURIL | Web | 14. dubna 2014 v 19:26 | Reagovat

Já tyhle metody na sebe vůbec neumím aplikovat. Věřím, že někomu pomůžou a jen dobře pro něj, ale já, když něco takového chci zkusit, tak ještě než pořádně začnu, jsem unuděná k smrti.

Stejně si říkám čím to... roztěkaná, nesoustředěná, nezralá osobnost, myšlenky v neustálém rozletu...??? Ví bůh.

2 Miriam M. Miriam M. | Web | 18. dubna 2014 v 11:52 | Reagovat

[1]: Tím pádem pro Tebe tohle zkrátka není to správné. Prostě potřebuješ něco jiného. Ostatně, co platí na mě, nemusí platit na každého, každý jsme jiný a máme jiný způsob uvažování. To dobré  fungující si Tě určitě časem najde!

3 Amelie Amelie | Web | 1. května 2014 v 14:18 | Reagovat

parádní metoda. Zrovna tohle je šálek mé kávy. Vzhledem k tomu, že mám tři děto s psychiatrickými diagnozami, pak musím pořád něco vymýšlet, číst, studovat... A optika jiného úhlu pohledu na mě nedávno někde vykoukla, možná zrovna v knize Nicka Vujicice - Život bez hranic.

4 Lamilka Lamilka | Web | 15. ledna 2015 v 20:25 | Reagovat

Moc hezky napsané :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama