Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Znám jedno město… pod oblaky

11. dubna 2014 v 18:57 | Miriam M. |  Cogitare humanum est - myšlenky, úvahy a nesmrtelná chroustí duše
Hledala jsem v oblacích. Město, kde bydlí Bůh. Město, které se velmi těžko definuje, jisté je však to, že do něj vedou kouzelné Dveře - a že za nimi leží vysvětlení všech důležitých tajemství života. Právě rozluštění tajemství, odpovědi na otázky, jsem v oblacích hledala nejčastěji.


Hledala jsem… Ze zvědavosti? Nejen. I z určitého pocitu nenaplnění. Říkala jsem si - ráno vstát, udělat svou práci, párkrát se zasmát a zase si jít lehnout… život přece nemůže být jen tohle.


Právě Život jsem hledala v oblacích.Zírávala jsem hodiny do mraků. Občas mě zachvátilo jakési tuze praštěné rozrušení a já myslela, že už jsem blízko. Nikdy ne dost.
Než jsem to pochopila.


Že do Města v oblacích se nechodí cestou z nebeského blankytu. Že do oblak se lze dostat pouze pod oblaky. Na zemi.


Že nicméně skutečně existují kouzelné Dveře. Jenže to nefunguje tak, že by je člověk otevřel - a našel Život. Přesně naopak. Musíte nejdřív žít - a až pak dosáhnete na kliku.


A za Dveřmi je… Město v oblacích? Já mu raději říkám Kouzelná zahrada. Ta, ve které neexistuje čas, protože všechno je právě TEĎ a nic mimo přítomnost neexistuje. Ta, ve které vše vidíte očima Lásky a Krásy. (Přičemž Láska a Krása samozřejmě jsou propojené, ovšem pokud do mě chcete rýpat, křičet, že je to nemravné… Pak upozorňuji, že básník tím rozhodně nechtěl říct, že milovat lze jen někoho, kdo získal titul Miss Universe či se umístil v první padesátce nejvíc sexy mužů světa sestavované bůhvíjakým pochybným časopis. Raději otevřete Platónův Sympozion - ze kterého jsem v tomto směru čerpala inspiraci.)


Zpět ke Kouzelné zahradě. Nevím, jestli existuje jen jediná - nebo pro každého vypadá jinak. Vsázím ovšem spíš na tu druhou možnost. V mé zahradě je každopádně možné být čímkoli, čím se mi zachce - a dělat vše, co těší duši i tělo. Meditovat, filosofovat, objevovat tajemství světa… taky mít orgasmus a jíst čokoládu. V mé zahradě kvetou pampelišky a zlatý déšť - a nikdo tam nikdy netrhá žádné květiny, protože ví, že nejkrásnější nejsou ve váze, ale uprostřed zelené trávy, voňavé a ŽIVÉ. V mé zahradě nikdy nejsem sama. V mé zahradě není přítomná minulost ani budoucnost - a není v ní ani strach. Sebemenší obavy. V mé zahradě přijímám s vděkem vše, co život nabízí - a dávám, aniž bych cokoli očekávala nazpět. V mé zahradě jsem sama sebou, svobodná a nepokřivená.
V mé zahradě nacházím i víru v Boha a v nebe - skrze to, že ŽIJU. V mé zahradě jsem přímo k zbláznění živá, jako František v Romanci pro křídlovku.


Kouzelná zahrada má jednu výhodu. Když jste v ní, nikdy se nebojíte, že je to naposledy. Ať se stane cokoli. Jednak proto, že v Zahradě budoucnost a strach z ní neexistují - a pak, víte, že když jste ji jednou poznali, nikdy nezapomenete. A vrátíte se.


Z Kouzelné zahrady, která není v oblacích, ale na zemi, kdekoli, kde ji sami objevíme, vás zdraví Miriam. Zamilovaná Miriam. Láska je ten nejspolehlivější klíč ke Dveřím. Pokud je opravdu Láskou, pak je odemkne vždycky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 19:49 | Reagovat

Vím o jednom místě, které je doslova nabité pozitivní energií - jsou to Chudenice, kde se nachází chudenický zámek s bývalou restaurací, která se v současné době renovuje. Určitě doporučuji se vypravit na tohle mahické místo, mě tam stále něco táhne a jakmile se zde ocitnu, zapomenu na všechny starosti, ukliním se a celkově si přijdu taková "lehčí".

Mimochodem máš pěkné stránky. :)

S pozdravem: LERI GOODNESS

2 jessamine-rose jessamine-rose | Web | 19. dubna 2014 v 20:14 | Reagovat

Nádherné Miriam... s neskutočnou láskou si opísala svoju Záhradu a miesto v oblakoch :). Vidím sa v tých slovách, vidím sa aj v tej Záhrade a tiež dokážem snívať. Máš pravdu, každý z nás má tú svoju no jedno máme všetci spoločné - chceme v nej skutočnú a opätovanú lásku. ♥

3 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 4. května 2014 v 19:19 | Reagovat

Tohle pohladilo po duši=) Opravdu nádherný článek k rozjasnění dne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama