Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Říjen 2014

Pryč z mlhy... do života

27. října 2014 v 20:06 | Miriam M. |  Scribo ergo sum - výtvory mého pera bez jasného žánru
Mlha za oknem. Mlha ve mně. Ven z mlhy. Pár podzimních veršů z jedné cesty autobusem. Tehdy jsem netušila, že po té trase pojedu ještě mnohokrát. Že pojedu dál než tehdy. A že to bude krásné, s mlhou nebo bez ní.

Povídačka o ušlechtilém Quasimodovi

24. října 2014 v 20:42 | Miriam M. |  Cogitare humanum est - myšlenky, úvahy a nesmrtelná chroustí duše
Nemohu si pomoct, ale tentokrát mě opět téma týdne doslova zvedlo ze židle. "Ďábelští lidé s andělskou tváří." No prosím. Vtloukali nám do hlavy, že nemáme druhé soudit podle vzhledu. Tak důkladně, že mnoho z nás uvěřilo, že krásný člověk musí být nutně bezcharakterní - a ten nehezký zase ušlechtilý Quasimodo připravený třeba zemřít pro svou Esmeraldu. Jenže takový názor je úplně stejně předpojatý jako tvrdit, že krása jde vždy ruku v ruce s dobrem a naopak.

Protože často se z někoho pohledného vyklube dobrák od kosti. A z Quasimoda zase pěkná potvora. Nevím, jak vy, ale já ve svém životě viděla andělských lidí s andělskou tváří a ďábelských s ďábelskou docela dost.