Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Pohádky pro veselé sebevrahy – návod k použití

16. května 2015 v 22:31 | Miriam M. |  Morituri rident - pohádky pro veselé sebevrahy
Aneb nová rubrika věnovaná černému humoru, morbidním historkách a pohřebním vtipům. Rozhodla jsem se zde zveřejňovat své povídky hřbitovního žánru.

Proč to vlastně dělám? Já, která vždycky hlásala pozitivní přístup k životu?

Protože to někdy může pomáhat.


Možná se vám to stalo taky. Byli jste na dně. A pak jste zjistili, že jediné vtipy, kterým se ještě dokážete smát, byly ty nejčernější z černých. Vtip bez mrtvoly už pro vás nebyl vtipný.

V prvních pár týdnech po tom, co se se mnou rozešel člověk, kterého jsem v životě nejvíc milovala, jsem se zasmála jen jednou. Když mě napadl rým "kremace - legrace". Samozřejmě, možná vám to přijde nechutné. Možná to odsoudíte. Na tom, že někdo umře a je zpopelněn, přece není nic vtipného!

Jenže - pevně věřím tomu, že je vždycky lepší smát se třeba pitomosti, než se nesmát vůbec. A že smích léčí. A že kremační vtip může pomoct zoufalci, který k té kremaci sám nemá zas až tak daleko.

Tak drsné kousky jako výše uvedený verš vás ovšem v této rubrice nečekají. Morituri rident - Jdoucí na smrt se smějí - vám nabídnou převážně morbiditu řekněme laskavější. Příběhy, které si přečtete, budou obvykle nějak souviset se smrtí - a vy zjistíte, že i o smrti lze psát tak, aby nevypadala děsivě. Čeká vás spousta praštěných kostlivců, vysmátých funebráků... Pokud se vám líbila Mrtvá nevěsta Tima Burtona a slintali jste nad Kostíkem, jste zde na správné adrese!

Pokud je pro vás ovšem naopak vše, co souvisí se smrtí, přísné tabu - nebo zkrátka soudíte, že z posledních věcí člověka nemá nikdo právo dělat si legraci - pak raději jděte o dům dál. Jakékoli pokračování ve čtení je na vaše vlastní riziko.

Nebo se těšte na černočerné pohřebácké happy-endy a směle pokračujte!

A hlavně, ať už sdílíte mé pojetí humoru nebo ne... Smát se znamená být naživu. Ať už se nám život jakkoli hroutí.

Příjemnou zábavu!

P.S.: Nepopírám, že rubriku zakládám hlavně kvůli sobě. Morbidní historky jsou momentálně pomalu to jediné, co dokážu psát. Prožívám smutné období. Nijak si na to nestěžuji - ono to patří k životu. A nemá smysl nutit se do veselosti, když ještě nenastal čas. Protože čas potřebuje vše. I truchlení. Někomu stačí týdny, jinému roky. Každý jsme jiný a je potřeba to respektovat. Nicméně jelikož vzdor svému nedostatku veselosti nechci literárně stagnovat, hodlám se dál realizovat na Pohádkách pro veselé sebevrahy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lamilka Lamilka | Web | 17. května 2015 v 18:37 | Reagovat

Miriam, chápu, že prožíváš těžké období, on se člověk potřebuje nějaký čas s tím vyrovnat. Přesto doufám, že si najdeš jiný druh humoru, než je tento...však víš, vždyť ses dřív zajímala o pozitivní myšlení...přečkat těžké období by se dalo s humorem, který ti přinese pozitivní výsledky, třeba i sněním o něčem, co si hezkého do budoucna přeješ.

2 Miriam M. Miriam M. | Web | 18. května 2015 v 19:56 | Reagovat

[1]: No, on ani tenhle druh humoru nemusí být vždycky tak negativistický, jak to na první pohled vypadá. Což se myslím ukáže v první povídce, která, ač je v téhle rubrice, ve výsledku přímo srší optimismem . Uvidíš!

3 AURIL AURIL | Web | 1. června 2015 v 21:01 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama