Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Září 2015

Šla jsem skrze skály - kapitola 1

26. září 2015 v 23:22 | Miriam M. |  Šla jsem skrze skály
Po velmi dlouhé době se opět pokouším psát. Básně? Morbidní příběh? Ne. Něco mezi pověstí a pohádkou. Příběh z jiného světa, přesto však částečně inspirovaný skutečnými místy a lidmi. Proč? Pro vás - ale hlavně pro sebe. Potřebuju na chvíli utéct před realitou, před příliš banální a někdy příliš beznadějnou skutečností. Ale hlavně, chci psát proto, abych cosi probudila sama v sobě. Tu, o které budu psát. Silnou ženu. Ženu, která se nebojí. Ženu, která dovede věřit v nemožné a proměnit ho ve skutečnost, třeba i projít skálou, pokud je to nutné. Protože vím, že ji v sobě mám. A objevit ji znamená objevit to, co potřebuji, aby se můj život dostal ven z chaosu.

Máte-li rádi dobrodružství, vydejte se na tu cestu se mnou. Na cestu do čehosi na způsob pohádky, která je ale přesně o tom, o čem pohádky obvykle bývají. O lásce a o odvaze. O překonávání překážek. Nehledejte v tom realitu, příběh se odehrává ve světe, který vytvořila má fantazie - ačkoli nepopírám, že byl inspirován skutečností. Ve světě s vlastními mýty, náboženstvím, zákony... Nicméně s lidmi, kteří dovedou být velmi podobní mně nebo vám. Vydejte se za mnou do snu, který píšu pro svou útěchu, do písně pro mou Statečnou ženu, která ji má probudit.

Ne, nebude to intelektuální. A ano, místy se vám to možná bude zdát sentimentální a patetické. Protože zápletka je romatická. Přiznávám to beze studu. Berte nebo nechte být. Já vím jedno - tenhle příběh potřebuji.

Chcete-li, pokračujte se mnou dál. Do světa za zrcadlem.