Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Prosinec 2015

Šla jsem skrze skály - kapitola 4

27. prosince 2015 v 17:53 | Miriam M. |  Šla jsem skrze skály
Pozdě, ale přece. Aneb další díl poněkud bláznivého příběhu paličaté mladé ženy Apoleny a realisticky založeného kupce Bartoloměje konečně spatřil světlo světa. Stále pro samou práci nevím, kam dřív skočit - což byl ostatně důvod, proč se pokračování neobjevilo dřív. Rozhodla jsem se však věnovat si krátké "psací pauzy" coby dárek k Vánocům. Protože je potřebuju, potřebuju ten příběh, příběh bourající veškeré myslitelné i nemyslitelné hranice. Potřebuju jedním máchnutím pera škrtnout ten beznadějný, odkouzlený svět, ve kterém už víc jak rok žiju - a přenést se do jiného, kde lidská láska a odvaha dokážou překonat jakoukoli překážku, třebas i projít skálou, když je to potřeba. Potřebuju v sobě najít alespoň kus Apoleniny kuráže a vytrvalosti, protože to je má jediná šance, jak za rok neprožít třetí Vánoce ve smutku.

Pojďte tedy se mnou, vy všichni, kdo se nebojíte snít, kdo máte rádi pohádky - a to nejen o Vánocích - kterým nevadí trocha romantiky - a kteří se ztotožňujete s následujícím výrokem Alberta Einsteina: "Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Představivost vás dostane kamkoli."

A kam dostane Apolenu a Bartoloměje? O tom vám mnohé napoví následující kapitola.

Láska v nás pod strašným obrazem

12. prosince 2015 v 22:23 | Miriam M. |  Confieor - deník, který možná měl být cenzurován
Kdo chce poznat sám sebe, měl by se vydat na cesty. Už nevím, který klasik tuhle větu pronesl, nicméně rozhodla jsem se jí řídit. Teď sedím v pokoji víc jak tisíc kilometrů od domova, za sebou už několikátý měsíc v zahraničí a... A? A zjišťuju, jak moc mě ta zkušenost obohatila a zároveň jak málo změnila v tom, co mám uvnitř. Můj odjezd nebyl tak docela odjezd. Slovo útěk by se hodilo líp. Stručně řečeno, před rokem rozchod, který nebyl docela rozchodem - a následně situace vztahové Chytré horákyně - zadaná ne-zadaná, single ne-single... Ne, nikdy jsem takhle žít nechtěla - a když přišel čas, přesto jsem tuhle možnost zvolila, protože jsem ji vyhodnotila jako menší zlo. Vím, že mi teď nemůžeš dát víc. Beru tedy, co je.