Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Listopad 2016

Psychiatr, slepice a čajová konvička - kapitola 4

16. listopadu 2016 v 10:00 | Miriam M. |  Psychiatr, slepice a čajová konvička
A je to tady. A sice další díl mé "Ságy rodu Adlerů", tentokrát s věnováním mým věrným čtenářům. Momentálně vím o třech, ale pokud mezi ně náhodou patříte taky, jen jste se mi nepřiznali, věnování je určitě i pro vás! A co že nás to tentokrát čeká? Dozvíte se, jak dopadla poněkud nevyvážená romance našeho Filipa a jisté Slávky. A dozvíte se ještě něco - a sice, jak uklidnit svého synovce, který se poněkud neoprávněně domnívá, že je "strašně, ale fakt strašně zlej". (Vy, kdo příběh sledujete od začátku, víte, že zrovna Filip k tomu má opravdu daleko.)

Tato kapitola vznikla, když jsem se jednou zas trápila vlastní nedokonalostí - a následně zkoušela sama sebe utěšovat, jak jinak než s humorem. A jak je mým zvykem, požádala jsem ve svých představách o pomoc své starší, moudřejší já, kterému nikdy nechybí potřebný nadhled.

Následující kapitola je věnovaná ještě někomu - všem, kdo si někdy připadají naprosto příšerní a nepoužitelní.

A teď už vzhůru za Filipem!


Psychiatr, slepice a čajová konvička - kapitola 3

7. listopadu 2016 v 17:17 | Miriam M. |  Psychiatr, slepice a čajová konvička
Aneb okno do milostného života hned dvou generací rodiny Adlerů. Zajímá vás, kterak se Filip poprvé zamiloval? Jak se seznámili Šimon a Beky Beerovi? A co se musí stát, aby i dědeček-slovutný psychiatr sáhl po neurolu? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v následující kapitole mé praštěné rodinné ságy.

Upřímně, trochu toho humoru potřebuju jako sůl. Selhala jsem. Příšerně. A když je vám na zvracení ze sebe sama, je to ještě o něco horší, než když strkáte pomyslně hlavu do záchodové mísy kvůli druhým. Nejspíš proto, že druhým se snáz odpouští.

Nějak ale tuším, co by mi řeklo mé starší a moudřejší já, které v téhle povídce vystupuje. "Za pár let se budeš jen smát, jaký jsi byla tenkrát tele. Protože někdy byl tele každej." A věřte, že Beky tuhle větu s potěšením zopakuje komukoli, kdo to bude potřebovat - včetně svého praštěného synovce Filipa, mé maličkosti - a klidně i vás, budete-li mít zájem.

Příjemnou zábavu!