Jsem... Obyčejná? Zvláštní? Obojí se tak často používá coby reklama... Nebudu se definovat. Raději si přečtěte mé články a posuďte sami!

Listopad 2017

Podzimní listy a dumy

26. listopadu 2017 v 20:07 | Miriam M. |  Orbis pictus - bláznivé počiny mých tužek, pastelek a fotoaparátu
aneb pár fotek pořízených na počátku října. Proč jsem je sem nedala dřív? Těžko říct, někdy nebyl čas, jindy zase chuť. Nicméně od minulého článku se můj život zlepšil - a to dost výrazně. Jako by se ten, kdo mi na začátku minulého měsíce předal onen naléhavý vzkaz, chopil mé ruky a už ji nepustil. Netuším, kdo ten tajemný zachránce je, možná jsem to nakonec já sama, jakási vitální a houževnatá část mě samé, která mě popadla, zatřásla se mnou - a vytáhla mě z depresí a ze sebedestruktivních myšlenek.

Fotky, které uvidíte, vznikly jako projev vzdoru. Vzpomínám si na ten den. Jeden z posledních tohoto babího léta - a mně bylo mizerně. Milý nikde, nikdo nikde, už mi z té samoty hrabalo. Ale cosi ve mně mi nedovolilo zalézt do kouta a bulet, jak je život hrozný. To cosi mnou zatřáslo a zakřičelo: "Vykašli se na všechno, co se ti stalo a děje. Venku je nádherně. A tebe to tam táhne, neříkej, že ne, možná jsi deprimovaná a sotva lezeš, ale krásu přírody, slunce a oblohu, tohle všechno pořád dokážeš vidět. Tak se obleč a utíkej ven! Chovej se, jako by se nic zlého nedělo, chovej se, jako by všechno bylo normální. Vždyť to víš - peklo neexistuje pro ty, kdo v něj nevěří!"